Kaip pasiruošti kavą ibriku?

Kaip pasiruošti kavą ibriku?

Turkiška kava, dar kitaip ibrik ar cezve – vienas seniausių kavos gėrimo ruošimo būdų. Turkiškai kavai būdingas intensyvus, itin ryškus, koncentruotas skonis. Daugelyje receptūrų rasite ir cukrų, ir įvairių ryškaus skonio prieskonių.

Koks kavos malimas reikalingas kavai ruošti ibrike? Malimas turi būti kuo smulkesnis ir priminti miltus. Kava ibrike gali būti užvirinama iki 3 kartų: priklausomai nuo šalies ir tradicijų, tačiau kas kartą kavai kontaktuojant su karščiu dalis jos skonio „išgaruoja“.

Kaip pasiruošti kavą ibrikuRekomenduojama tradicinė proporcija: 80g kavos 1 litrui vandens, todėl ruošiant 500 ml reikės 40g kavos, ruošiant 250 ml – 20g.

Procesas:

  • Itin smulkiai sumaltą kavą ir kambario temperatūros vandenį (jei norite cukrų ir prieskonius) dėkite į ibriką ir viską gerai išmaišykite. Tai vienintelis kartas, kada kavą reikėtų maišyti
  • Statykite ibriką ant vidutinės/silpnos ugnies arba vidurinio kaitlentės nustatymo ir leiskite vandeniui su kava pakankamai įkaisti.
  • Prižiūrėkite ibriką kavos virimo metu. Stabdykite kaitinimą, jei kava pradeda putoti ir kilti, neleiskite kavai visiškai užvirti. Trumpam nukelkite ibriką nuo kaitinimo, kol puta nusileis ir vėl  kaitinkite. Taip pakartokite 1-3 kartus: priklauso nuo jūsų ruošiamo gėrimo recepto
  • Nukelkite ibriką nuo kaitros šaltinio ir leiskite kavai atvėsti bei nusėsti nuosėdoms į dugną.  Išpilstykite į puodelius

Jei norite, kad gėrimą patiekiant susidarytų puta, o smulkios kavos nuosėdos liktų kavinuko dugne, rekomenduojama pilti kavą iš gan aukštai.

Su kuo derinti kavą paruoštą ibriku? Ibrike paruošta kava puikiai derės su džiovintais vaisiais, cukatomis.

Skanaus!

Komentarai

Pasidalinti komentaru