Nuo žiemiškos apatijos gelbėja arbata

Nuo žiemiškos apatijos gelbėja arbata

Vieno atsakymo, kaip išvengti virusų ir žiemiškos apatijos, nėra. Tačiau tikimybė jomis užsikrėsti smarkiai sumažės išsiugdžius įprotį kasdien išgerti tinkamai parinktos arbatos. Kokią rinktis?

Karštos arbatos puodelis smarkiai pasitarnauja norint apsisaugoti nuo tykančių virusų, palengvinti ligos simptomus, pagerinti nuotaiką ir įgyti energijos. Vis dėlto kiekvienu atveju tinkamiausia vis kitokia arbata – skirtingos arbatos savybės atlieka skirtingas funkcijas. 

Arbata – ligų prevencijai 

Siekiant palaikyti imunitetą ir apsisaugoti nuo galimo peršalimo, svarbu išlaikyti optimalią kūno temperatūrą ir plėsti kraujagysles, taip skatinant kraujo cirkuliaciją. Lengviausias būdas pasiekti tokį tikslą – šiltas arbatos puodelis. 

Siekiant apsisaugoti nuo ligų verčiausia gerti arbatą su ženšeniu, imbieru, ežiuole ar erškėčių uogomis. Karšti arbatos garai gali padėti atsikratyti nosies paburkimo – „atkimšti nosį“. 

O arbata su kofeinu pasitarnaus siekiant išsklaidyti peršalimo nulemtą nuovargį. Kofeino turi visos kiniškos kamelijos arbatos – juodoji, žalioji, baltoji ar ulongo, taip pat kitos. Tokios arbatos turtingos polifenoliais, kurie padeda palaikyti organizmą sveiką ir apsisaugoti nuo virusų. Taip pat šiose arbatose randama L-teanino, kuris ramina ir gerina nuotaiką, o poroje su kofeinu padeda susikaupti ilgoms skaitymo ar mokslų sesijoms.

Padės pasveikti

Jeigu apsisaugoti nuo ligos visgi nepavyko, virusus gydytojai pataria gydyti ilsintis ir geriant daug šiltų skysčių, o tam tikrų žolelių arbatos prisideda prie gydymo arba slopina simptomus: tai aviečių lapai, ramunėlės, čiobreliai. 

Tiesa, itin svarbus yra arbatos paruošimas. Reikėtų leisti užplikytai arbatai atvėsti iki malonios gerti temperatūros. Kitu atveju, geriant ypač aukštos temperatūros gėrimus, padidėja rizika susirgti burnos ar stemplės vėžiu. Skonio sumetimais taip pat patariama arbatą gerti 60 –  65 laipsnių temperatūros.

Pagerins nuotaiką

Galų gale, ką daryti, jei užklupo ne tik žiema, bet ir prasta nuotaika? Tokiu atveju vėlei verta čiupti arbatos puodelį. Šį kartą arbatą verčiau rinktis kvapnią, turinčią aromaterapinį poveikį. 

Kvapiosios medžiagos per receptorius nosyse veikia emocinius smegenų centrus. Citrinų, kardamono, cinamono, pipirmėtės kvapai gerina nuotaiką, bergamotės ir ramunėlės nuramina, o apelsinai ir pipirmėtės energizuoja.

Norint pagerinti nuotaiką ypač tinka ir „masala chai“ tipo arbatos. Tai juoda arbata su pienu ir indiškais prieskoniais – kardamonu, cinamonu, pipirais ir kitais. Kvapnūs prieskoniai ne tik turi aromaterapinių savybių, bet šildo šiek tiek dirgindami gleivinę, o stipri juodoji arbata –  energizuoja. Jeigu kofeino nenorite –  prieskonius maišykite su raudonąją rooibos arbata.

Komentarai

Pasidalinti komentaru