Kaip nustebinti vaišinant arbata

Kaip nustebinti vaišinant arbata

Spalvingo maisto mada pastaraisiais metais linksmina visą Europą. Šiandien šalia juodų ledų ir žalių pyragų jau galima svečius pavaišinti ir netikėtų spalvų arbata. Sekantiems naujausias madas, šis sezonas siūlo aukso dulkėmis puoštų ir spalvas keičiančių arbatų. 

Spalvos virtuvėje visuomet buvo svarbios: juk pirmiausia patiekalo paragaujame akimis. Pastaraisiais metais jaučiamos dvi spalvų maiste tendencijos: pirmoji -  kuo egzotiškesnės, maistui neįprastos, stebinančios spalvos, antroji – spalvos, gautos iš natūralių, augalinių dažiklių. 

Auksu puošta arbata patenka į pirmąją kategoriją. Užplikyta arbata žėri ir laužia šviesą, todėl patariama ją ruošti stikliniame inde - atrodys lyg nakties dangus, sutalpintas  į arbatinį. Tokiam efektui išgauti naudojamas specialus konditerinis dažiklis. Šios arbatos ypač tinka šventiniam laikotarpiui, kai norisi puošnesnio stalo ar ypatingos, kalėdiškos dovanos.

Dažnai kaip natūralūs dažikliai naudojami arbatiniai augalai. Raudonos arbatos – rooibos lapelių ar kinrožės žiedų – mums pažįstamos nuo seno, prie smaragdo žalumo – pavyzdžiui, matcha arbatos – jau beveik spėjome priprasti, o štai mėlynos arbatos tikriausiai dar negėrėte. 

Prieskoninė mėlynoji arbata įsipaišo į abi mados tendencijas: tai visiškai natūralus produktas, nudažantis gėrimą neįprastu spalvų deriniu. Prieskoninės arbatos – indiška tradicija. Būtent iš ten kilęs juodosios arbatos su pienu ir prieskoniais - masala čajaus - receptas. Kiekvieni namai turi savo prieskonių mišinį šiai arbatai, o dažnai ir slaptą ingredientą.“ Mėlynojo čajaus slaptu ingredientu tampa mėlynosios balnapupės (mėlynojo žirnio) žiedai. Šie Pietryčių Azijos augalai tradiciškai naudojami gėrimams ir maistui suteikti neįprastą mėlyną spalvą. 

Egzotinės prieskoninės arbatos sudedamosios dalys derintos pagal Ajurvedos tradiciją, o mėlynieji žiedai šioje sistemoje naudojami kaip priešdepresinė, raminanti priemonė, stiprinanti atmintį ir kitas kognityvines funkcijas, silpninanti streso poveikį.

Ruošiant egzotinį čajų, galite gauti net keturių skirtingų spalvų gėrimus. Užplikyta arbata bus skaisčiai mėlyna, bet jei prieskonius keletą minučių pavirsite, ji ne tik įgaus ryškesnį, aštresnį skonį, bet ir sodresnę, tamsesnę spalvą. Įpilkite į šią arbatą pieno ir gausite švelnų kūdikiško žydrumo gėrimą. Įspūdingiausius pokyčius stebėsite į šią arbatą įpylę rūgštelės: įlašinus citrinos sulčių, gėrimas virs violetiniu, o įpylus kinrožės arbatos – skaisčiai raudonu. Ruoškite stikliniame inde, kad galėtumėte mėgautis pamažu kintančia spalva. 

Tikras arbatos mėgėjas į tokius spalvų šou gali žiūrėti skeptiškai. Bet net ir nesivaikantiems madų, beprasidedant švenčių sezonui bus ne pro šalį turėti keletą triukų svečiams nustebinti ir prakalbinti.  

Komentarai

Pasidalinti komentaru