Viskas, ką reikia žinoti apie Moka kavą

Viskas, ką reikia žinoti apie Moka kavą

Teigiama, jog Moka kavinuką galima rasti net devyniose iš dešimties italų virtuvių. Šį kavos ruošimo įrankį dar 1933 metais pristatė italas Luigi De Ponti, kuris vėliau pardavė patentą Alfonso Bialetti.

Moka kavinuko populiarumą lėmė kelios priežastys: su juo yra paruošiama sodraus skonio ir kvapo kava, o jos paruošimas – itin paprastas ir ekonomiškas. Moka kavinukas ir jo įranga nereikalauja didelių išlaidų, ir yra ilgaamžė.

Kaip paruošti Moka kavą?

  • Pirmiausia pakaitinkite vandenį, bet neužvirkite. Karštą vandenį supilkite į apatinę kavinuko talpą iki pažymėtos linijos.
  • Idėkite kavos filtą, įsitikinkite, kad jis įdėtas gerai.
  • Sudėkite kavą. Išlyginkite per filtro plotą šiek tiek paspausdami, bet nepresuokite kavos per stipriai.
  • Tvirtai užsukite viršutinę kavinuko dalį.
  • Padėkite kavinuką ant viryklės ir palikite dangelį atidarytą. Pamatysite srovelę, tada burbuliavimą ir galiausiai pastovią kavos srovę. Kai srovė pataps geltona, uždarykite dangtelį ir nukelkite kavinuką nuo viryklės.
  • Apatinę kavinuko dalį apsukite šaltame vandenyje sumirkytu rankšluosčiu – tokiu būdu sustabdysite garą ir gauta kava bus salsvesnė, nekarti. Taip apvyniotą kavinuką palikite iki nustos bėgti kava.
  • Patiekite kavą. Tokiu būdu nepagaminsite didelio kiekio kavos, tačiau tai bus stiprus ir skanus gėrimas.

Kokios yra Moka kavinukų rūšys?

Populiariausi yra Moka aliuminio kavinukai – jie pasižymi gera izoliacija ir sandarumu, turi patogias ir karščiui atsparias rankenėles, yra ypač tvirti bei lengvi. Kaip žinoma, šių kavinukų negalime naudoti ant indukcinės viryklės – būtent šiai problemai spręsti buvo sukurtas indukcinis adapteris.

Adapterio išskirtinumas: nerūdijančio plieno adapteris (diametras 13cm), skirtas visų rūšių Moka kavinukų naudojimui ant indukcinės viryklės. Adapterį taip pat galima naudoti ir su keptuvėmis ar puodais.

Patarimas: norint išplauti adapterį, pirmiausia rekomenduojame jį atvėsinti – taip bus išsaugota prietaiso kokybė. Nepalikite adapterio vieno ant įkaitintos viryklės.

Tie, kurie nenaudoja aliuminio kavinukų, renkasi nerūdijančio plieno. Tokių kavinukų išskirtinumas – Moka kavos ruošimas ant visų tipų viryklių. Kavinukai pasižymi tvirtu ir patikimu korpusu bei karščiui atspariomis rankenėlėmis.

Neretai manoma, jog Moka kavinuku paruoštą kavą galima vadinti espresso, tačiau tai netiesa. Moka kavinuke slėgis siekia tik kelis barus, o štai tikras espresso paruošiamas esant 9 barų slėgiui, todėl kavinuko rezultatą visgi neteisinga vadinti espresso.

Komentarai

Pasidalinti komentaru